Naslovnica Novosti Usluge i projekti

Studijski posjet Norveškom sveučilištu znanosti i tehnologije u Trondheimu

1. prosinca 2016.

Od 18. do 22. listopada 2016. godine, u sklopu projekta ICT Knowledge exchange, CARNetov tim sastavljen od članova Projektnog tima i zaposlenika izravno involviranih u rad na pilot projektu e-Škole sudjelovao je u studijskom posjetu Sveučilištu u Trondheimu. 

Sveučilište u Trondheimu jedno je od najvećih sveučilišta u Kraljevini Norveškoj s velikim iskustvom u korištenju informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT) u obrazovanju. Opći cilj projekta ICT Knowledge Exchange je razmjena znanja i iskustava između Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet i Norveškog sveučilišta znanosti i tehnologije s ciljem što kvalitetnije primjene IKT-a u obrazovanju, kao i e-usluga. Sam cilj studijske posjete bio je dobiti uvid u prakse i iskustva norveških partnera, posebice po pitanju izravne primjene informacijsko-komunikacijske tehnologije u obrazovanju, kao i načine na koji koriste e-usluge za stjecanje, vrednovanje i praćenje znanja.

Tijekom studijskog posjeta CARNetov tim posjetio je različite odjele na sveučilištu te mu je pružen detaljan uvid u koncept Learning Lab, kao modela učionice budućnosti koji je već u primjeni na norveškom sveučilištu. Sposobnost tehnologije da poboljša učeničko iskustvo je prezentirana kroz Medical Simulation Centre, a posebno detaljan uvid dan je po pitanju e-alata za interakciju, odgovaranje i vrednovanje pod nazivom iLike, koji je, kao i prethodno navedene, sveučilište samostalno razvilo.

Organiziran je i posjet srednjoj školi, koja se sastoji od gimnazijskog i strukovnog dijela, a prezentirana su i najmodernija tehnološka rješenja po pitanju strukovnog obrazovanja, koja mogu u budućnosti biti interesantna i za primjenu u hrvatskim strukovnim školama. Uz sve navedeno, CARNetov tim imao je priliku upoznati se s razvojem digitalnih obrazovnih sadržaja u formi otvorenih obrazovnih resursa od strane krovne ustanove odgovorne za razvoj e-sadržaja (National Digital Learning Arena). CARNetov tim će na temelju interne evaluacije prikladnosti prezentiranih rješenja, a po isteku projekta, predložiti daljnje korake za moguću suradnju s norveškim partnerom.

Pregled privatnosti
CARNET

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Analitike

Ova web stranica koristi Google Analytics za prikupljanje anonimnih informacija kao što su broj posjetitelja na stranicu i najpopularnije stranice.

Omogućivanjem ovog kolačića pomažete nam u poboljšanju naše web stranice.